Excursions and school trips contribute to a more specific perception of the world, develop students’ worldview; they discover practical skills, technologies, new places, skills, or cultures they did not know about before. Excursions and school trips contribute to a more concrete perception of the world, develop students’ worldview; they discover practical skills, technologies, new places, skills, or cultures they did not know about before.
Шкільні подорожі:
- Жовтень 2010: подорож до Франції (5,6,7 класи)
- Червень 2011: подорож до Львова (колеж)
- Червень 2012: подорож до Каменець-Подільського, Хотин і Чернівці: (4, 5 класи)
- Червень 2012: подорож до Львова (колеж)
- Квітень 2013: подорож до Грузії (колеж)
- Травень 2013: подорож до Карпат (3, 4, 5 класи)
- Жовтень 2015: подорож до Франції (4,5,6,9 класи)
- Квітень 2018: подорож до Франції (4 клас)
- Листопад 2019: подорож до Парижа (7 клас)
7 днів-7 замків !
У рамках освітнього партнерства з Міжнародною українською школою мистецтв у Парижі, Міжнародна французька школа м. Києва запропонувала учням 4, 5, 6, 9 класів здійснити подорож до Франції «7 днів – 7 замків».
Подорож відбулася наприкінці жовтня 2015, а її мета – збагатити свої знання, познайомитися з іншою культурою та простором, навчитися самостійності та відповідальності, попрактикувати французьку мову, зустріти нових цікавих людей.
Ознайомлення з історичною спадщиною Франції розпочалося в Парижі та продовжилося у Нормандії. Протягом поїздки учні відвідали такі відомі замки як: Фалезький замок, Венсенський замок, Версальський палац, замок Фужер, замок Баньоль де Л’Орн, замок Лассе та абатство Монт-Сен-Мішель.
За 7 днів діти мали змогу заглибитися в історію Франції різних епох, відвідати уроки в незвичайному середовищі, проїхатися лісом на велосипедах, взяти участь у мистецьких та кулінарних майстер-класах, поспілкуватися з носіями французької мови, культурно збагатитися.
Для покращення орієнтування дітей в поїздці організаторами подорожі був створений методичний посібник з інформацією, розпорядком кожного дня та завданнями, що стосувалися подорожі.
Підсумком цієї культурно-освітньої подорожі стали незабутні враження, нові знання та цікаві знайомства!
Le but du voyage: le développement de l’aspect culturel, du goût esthétique; immersion dans l’environnement de la langue française, développement des compétences de communication des élèves, enrichissement du vocabulaire actif; développement de la capacité de se comporter dans les lieux publics sans la présence des parents, développement de l’indépendance; enrichissement de la culture générale, patrimoine artistique.
Педагогічне спостереження за учнями 4 класу було підставою для формування ідеї розвивати комунікативні, культурні, соціальні вміння учнів через подорож до іншої країни. Враховуючи специфіку навчання в школі (навчання в значній мірі французькою мовою) країною, яку було обрано стала Франція. Місто – Париж.
Програма подорожі створювалась із урахуванням вікових особливостей дітей, їх витривалості, на базі навчального матеріалу, інтересів учнів, концентрації уваги та із бачення педагогів, які вміння, знання, навички необхідно розвивати у школярів даної вікової групи та зокрема – даного класу.
Чому містом подорожі було обрано Париж? Ми вважали за потрібне цією поїздкою не лише зануритись у франкомовне середовище, а й поринути у вивчення мистецьких, культурних надбань країни. Тому до програми були включені:
- музей О.Родена, де діти мали змогу прослухати вичерпну для їх віку екскурсію про життя та творчість одного із засновників імпресіонізму у скульптурі;
- музей Кл.Моне, засновника імпресіонізму в живописі;
- відвідування музичного театру, де учні мали змогу як насолодитися літературною французькою мовою, яскравими костюмами та декораціями, динамічною режисерською постановкою, жвавою музикою, так і співставити в своїй уяві – український та французький театр в цілому;
- підйом на Ейфелеву вежу, який дозволив скласти уявлення про розмір міста, його архітектурні особливості, розташування пам’яток культури та ознайомлення з історією створення самої вежі її функціонального призначення;
- прогулянка на кораблі, екскурсія «Мости Парижа», де діти ознайомились з кількістю мостів у місті, походженням назв 7-ох найголовніших з них та паралельно прослухали інформацію про пам’ятки архітектури, які траплялися на нашому шляху;
- відвідування Венсенського замку – підйом на найвищу башту Європи;
- відвідування «Міста наук», де діти мали змогу самостійно зробити цікаві наукові експерименти і висновки;
- прогулянки парками, вулицями міста;
- використання наземного та підземного громадського транспорту та поведінка в ньому.
Щодня діти вели власний щоденник спостережень, в якому занотовували свої враження, емоції за день.
В цілому поїздка залишила позитивний емоційний відгук у школярів,стала поштовхом до їх дорослішання, допомогла сформулювати нові цілі у роботі з учнями 4 класу.
З 15 по 20 листопада 2019 року учні 7 класу Міжнародної французької школи відвідали навчальну подорож до м. Париж (Франція) з метою розвитку культурного аспекту, естетичного смаку, занурення у французьке мовне середовище, розвитку комунікативних навичок учнів, збагаченню активного словникового запасу
Великий палац (фр. Grand Palais)
Музей Мармоттан-Моне ( фр. musée Marmottan)
Венсенський замок (фр. Château de Vincennes)
Прогулянка Сеною на кораблі
Відвідування ліцею Монтень та знайомство із життям французьких учнів середньої та старшої школи.
Архітектура та інтер’єр Опери Гарньє (фр. Opéra Garnier) або палацу Гарньє (Palais Garnier)
Відвідування Містечка науки та індустрії (фр. Cité des sciences et de l’industrie)
Також діти відвідали Планетарій та подивились науково-фантастичний фільм про Всесвіт.